NETRADICINĖ ISTORIJOS IR PILIETIŠKUMO PAMOKA
SU KONSTITUCINIO TEISMO TEISĖJU VYTAUTU MIZARU

Mokytoja Nijolė Goberytė

sumizaru

Šįmet sukanka 100 metų, kai 1922 m. rugpjūčio 1 d.  buvo priimta pirmoji moderni, nuolatinė, demokratinio turinio Lietuvos Respublikos Konstitucija ir 30 metų, kai 1992 m. spalio 25 d. referendume priimta dabartinė Konstitucija. Todėl 2022 m. Seimo yra paskelbti Konstitucijos metais. Šioms datoms pažymėti Teisingumo ministerija kartu su Konstituciniu Teismu pasiūlė galimybę organizuoti netradicinę pamoką su Konstitucinio Teismo teisėju.

Rugsėjo 30 d., į mūsų gimnaziją atvyko KT teisėjas, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Mizaras (beje, baigęs Veisiejų vidurinę mokyklą), Jis netradicinės pamokos metu  ne tik leido  suprasti, kuo kiekvienam mūsų svarbi Konstitucija ir kokias vertybes ji saugo, pasakojo apie Konstituciją, apie teisėjo darbą, aiškino teisinių žinių svarbą. Profesorius V. Mizaras mokyklai padovanojo keletą svarbių leidinių, o gerai į klausimus atsakę moksleiviai Andrėja ir Jonas buvo apdovanoti prizais. Tikimės dar ne vieno tokio jaukaus susitikimo.
sumizaru 2