Programa „Pienas vaikams“ parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius.
Programa skirta visiems priešmokyklinio ugdymo grupę lankantiems vaikams, bei 1–4 klasių mokiniams. Kilus klausimams dėl šios programos ar esant vaiko sveikatos sutrikimų, kuomet mokinys negali vartoti pieno produktų ar vaisių, prašome kreiptis į savo klasės mokytoją.

ES pieno tiekimo mokykloms programa „Pienas vaikams“
ES pieno tiekimo mokykloms programa – ne tik apie pieną. Ji – apie pieną, jogurtą, sūrį, varškę ir kitus gardžius pieno produktus, svarbius gerai ir subalansuotai mitybai. Ji taip pat apie tave ir tavo gerovę: gerą maitinimąsi, stiprybę ir sveikatą.
Turėdamas daug kalcio, vitaminų, mineralų ir kitų tavo organizmui reikalingų maistingų medžiagų, pienas ir pieno produktai kasdien teikia tau jėgų.

Kas yra ES pieno tiekimo mokykloms programa?
ES pieno tiekimo mokykloms programa skatina vaikus vartoti pieno produktus ir subalansuotai maitintis. Remdama gerų valgymo ir maitinimosi įgūdžių, išliksiančių visą gyvenimą, ugdymą, programa atlieka ir švietėjišką vaidmenį. Įgyvendindama ES pieno tiekimo mokykloms programą, Europos Sąjunga teikia subsidijas mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms, kad šios galėtų savo mokinius aprūpinti pasirinktu pienu ir pieno produktais.

Kodėl reikia gerti pieną?
Pienas ir pieno produktai turi daugybę vitaminų, angliavandenių ir mineralų. Bet kaip šios maistingos medžiagos padeda tavo organizmui išlikti sveikam?.
Daug žmonių pieną laiko vaikų gėrimu, bet šis maistingų medžiagų kupinas gėrimas labai naudingas ir suaugusiųjų sveikatai. Su amžiumi mūsų organizmui tenka vis naujų sveikatos išbandymų, o pieno produktų vartojimas gali padėti užtikrinti, kad organizmas į tuos išbandymus reaguos adekvačiai. Daugeliui žmonių atrodo, kad pieno produktuose yra daug riebalų, todėl jie, laikydamiesi dietos ir norėdami numesti svorio, pieno produktus dažnai pašalina iš savo raciono. Tačiau daugelyje vietų galima rasti įvairaus riebumo pieno ir pieno produktų, tad nesunku pasirinkti tokį produktą, kuris geriausiai tenkins jūsų mitybos reikmes.
 Pieno produktai (jogurtai, varškės sūreliai, šviežias sūris) mokiniams gimnazijoje dalijami 6 kartus per mėnesį.

Parengė

socialinė pedagogė Jūratė