Edukacinė išvyka „Noriu būti kepėjas“

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Daiva Kočiūnienė

Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vyresniosios „Grybukų“ grupės vaikai kovo 15 dieną apsilankė Lazdijų kepykloje „Lazdijų duona“. Išvykos tikslas – susipažinti su kepėjo profesijos ypatumais, duonos-pyragų ir konditerinių gaminių gaminimo procesu.

Tik pravėrus kepyklos duris, mus pasitiko gardus kepamos duonos kvapas. Kepyklos technologė vaikus supažindino su duonos-pyragų ir konditerinių gaminių gamybos procesu. Turėjome galimybę pamatyti, kokiuose kubiluose rauginama duona, kokie aparatai maišo tešlą. Taip pat stebėjome produkcijos paruošimą realizacijai. Smalsūs vaikai stebėjosi, kaip greitai dirbama, atidžiai stebėjo kepėjų darbą. Kiekvienam buvo suteikta galimybė pačiam paliesti tikrą tešlą ir suformuoti mielinę bandelę. Vaikams labai patiko kurti savo mielinį „šedevrą“. Kepyklos kepėjos pavaišino vaikus šviežiais konditeriniais gaminiais.

Ši edukacinė išvyka vaikams leido suprasti, kiek daug darbo ir meilės reikia įdėti, kad duonelė, pyragai ir bandelės iškeptų skanios ir gražios. Grįžome pilni žinių ir įspūdžių apie kepėjo profesijos ypatumus.