„Veiksmo savaitė be patyčių 2017“

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Daiva Kočiūnienė    pat2017

Kovo 20-26 dienomis VŠĮ „Vaikų linija“ organizavo akciją  „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Mūsų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai ir pedagogės prisijungė prie šios iniciatyvos, kurios tikslas - ugdyti vaikų pozityvų bendravimą, užkirsti kelią patyčioms, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius.

Visą savaitę grupių pedagogės vaikus mokė būti draugiškais ir tolerantiškais, prisiminė elgesio taisykles, o iškilusias problemas visada spręsti taikiai, užkirsti kelią patyčioms.

Visi kartu kūrėme „Draugystės knygą“,  į kurią sudėjome  gražius žodžius, iliustracinius darbelius draugystės ir pozityvaus bendravimo temomis.

Vyresniųjų grupių ugdytiniai  sprendė pastabumo užduotis, piešė savo draugą, žiūrėjo senąją animaciją  ir aptarė.

Su vaikais sutarėme draugauti, gerbti vienas kitą, neskriausti esančio šalia, draugiškai žaisti, o susipykus apsikabinti ir susitaikyti. Vaikai diskusijų metu suprato, kad draugas reikalingas ne tik kartu pažaisti, bet  gali ir nelaimėje padėti.

Patyčios gali ir turi liautis! Jas galime sustabdyti tik bendromis mūsų visų pastangomis.