Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje
vyko regioninio švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių
vaikų meninio skaitymo konkurso „Vieversėliai “
2 etapas

pavaduotoja R.Rupšienė

vievers2018

Stebuklinga ir individuali vaiko saviraiškos plotmė yra sakytinė kalba. Labai giliai kiekviename iš mūsų glūdi ypatingo kalbos vertingumo nuojauta, kurią reikia pažadinti ir ugdyti. Tik užgimęs vaikas panyra į begalinį kalbos okeaną. Jį apsupa garsų pasaulis, kurį reikia mokytis suprasti, pajusti, išgyventi. Vaiko savivoką ir pasaulėjautą padeda formuoti raiškusis skaitymas, kalbos  grožio pajautimas.

Šių metų meninio skaitymo konkursas ,,Vieversėliai“ jau tapo regioninis ir sukvietė 18 dalyvių iš 10 ugdymo įstaigų. 2018- ieji yra Lietuvos šimtmečio metai, todėl konkurso   tema - ,,Mano gimtinė - Lietuva“. Literatūros kūrinių suvokimas – sudėtingas  procesas.  Jis reikalauja ypatingų vaiko pastangų: vaizduotės, atminties, susikaupimo. Buvo smagu žiūrėti, kaip mažieji skaitovai jaudindamiesi, bet pakiliai nusiteikę ėjo prie mikrofono ir skyrė gražiausius žodžius gimtinei. Vaikus vertino labai šilta, tačiau kompetentinga komisija. Buvo vertinamas skaitovo gebėjimas kalbėti garsiai, aiškiai, organiškai. Taip pat svarbi ir sceninė laikysena. Visus šiuos kriterijus atitiko ir nugalėtojais tapo trys dalyviai: Simonas Pileckas iš Druskininkų ,,Atgimimo” gimnazijos, kuris  laimėjo 1 – ąją vietą, Laura Kisieliūtė iš Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyriaus laimėjo 2-ąją vietą, o trečioji vieta  atiteko Gustei Mazurkevičiūtei iš Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos. Pralaimėjusių šiame renginyje nebuvo, nes visi buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.

Labai džiugu, kad šiame internetinės komunikacijos pasaulyje, mūsų konkursas tampa stebuklinga salele, kurioje tik daug dėmesio skiriama žodžio vertei. Juk per kalbą esame susiję vienas su kitu ir visa tauta.

websitebuilderinsider.com