Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 12 svečių ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1810662

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

EMP sugedo 210x105

Šaulių būrelis

2012/2013 mokslo metų pradžioje įsteigtas šaulių būrelis. Jame dalyvauja I - II gimnazijinių klasių mokiniai.

  • sauliu_1
  • sauliu_2
  • sauliu_3
  • sauliu_4
  • sauliu_5

Į mokyklą buvo atvykęs Alytaus apskrities karininko A.Juozapavičiaus šaulių I - osios rinktinės vado pavaduotojas Luckus. Jis supažindino mokinius su šaulių būrelio veikla. Dauguma tai susidomėjo.  Jau dešimt mokinių lanko jaunųjų šaulių pratybas Alytuje. Per mokinių atostogas mokiniai važiuoja į Jaunųjų šaulių I ir II pakopos kursus. Per rudens atostogas buvo išvykę 6 mokiniai, per žiemos 6 mergaitės. Per pavasario atostogas vėl žada vykti kiti.


  Kovinio šaudymo pratybos

Šaulių būrelio vadovė Dana Baranauskienė

Šių metų balandžio 26 dieną DK Birutės UB 25m karinėje šaudykloje vyko kovinio šaudymo pratybos. Jose dalyvavo mūsų mokyklos 19 jaunųjų šaulių 7 - IIIg kl.Šaudymo lauke savo sugebėjimus rodė šaudydami iš pneumatinių ginklų GAMO Black Shadow, mažo kalibro ginklų TOZ-12.Geriausiai šį kartą sekėsi dešimtokams. Mokiniai, kurie turėjo 16 metų, galėjo išbandyti savo taiklumą su karabinais C-75. Visiems buvo labai įdomu, nes kai kurie šaudė pirmą kartą.  Čia taip pat buvo parengti ir kliūčių ruožai. Kliūčių ruožuose taip pat buvo daug įdomybių ir netikėtumų. Didelis galvosūkis buvo, kaip pereiti tam tikrą atstumą nesiekiant kojomis žemės, kaip kiauru kibiru pernešti vandenį ir kita. Mūsų būrelio jaunieji šauliai gerai pagalvojo ir visas kliūtis įveikė. Visi smagiai ir turiningai praleido laiką.Sandra Kavaliauskaitė

Jaunųjų šaulių kursai

pav42013 metų spalio 28-30d.bei 2014 metų sausio2- 4d Veisiejų gimnazijos jaunieji šauliai buvo išvykę į pirmos ir antros pakopos mokymo kursus,  kurie vyko Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione Alytuje.  Jaunieji šauliai pirmos pakopos kursuose buvo supažindinami su saugaus elgesio taisyklėmis, buvo parodytos patalpos, kuriose jie gyvens .   Vėliau vyko paskaitos. Mokėmės  rikiuotės pagrindų, žygio ypatumų ,apie šaudybą ir ginklus, negarsinius valdymo signalus. Jaunieji šauliai buvo supažindinami su Lietuvos kariuomenės struktūra, jos tikslais ir uždaviniais, sausumos pajėgomis ir karinėmis oro pajėgomis, šaudymo padėtimis, prieš rikiuojantis ir rikiuotėje. Šauliai ėjo  į žygį, žygyje demonstravo tai, ko jie išmoko paskaitose.   Šauliai tai pat šaudė. Paskutinę dieną šauliams buvo paruoštas testas, kurį turėjo laikyti visi. Dienos pabaigoje jauniesiems šauliams buvo įteikti Jaunojo šaulio pažymėjimai bei pirmosios pakopos kurso baigimo pažymėjimai. 2014 metų sausio2- 4d Jaunieji šauliai vyko į antros pakopos mokymus. Jaunieji šauliai antros pakopos  kursuose, tai pat mokėsi, ėjo į orientacinį žygį su būrių vadais bei burininkais ,buvo mokomi maskuotės ir patys maskavosi. Štai keletas nuotraukų iš maskuotės.  2013 spalio 29 – 31 dienomis LDK Algirdo MPB buvo organizuojama jaunųjų šaulių ugdymo IV pakopos pirmasis kursas Rukloje. Iš Veisiejų gimnazijos vyko 6 jaunieji šaliai turintys III pakopą. O iš Alytaus apskrities vyko 26 jaunieji šauliai. Kursų metu gilinome topografijos žinias, susipažinome su LDK Algirdo MPB iš arčiau, gavome daugiau naudingų žinių apie pačią karybą, taip pat daugiau sužinojome apie ginklus, tokius kaip G-36, kulkosvaidį FN-MAG, taip pat įtvirtinti topografijos žinioms ėjome į orientacinį žygį, prieš kurį turėjome pilnai užsipildyti maršruto kortelę. Nei vieną vakarą neteko nuobodžiauti, kadangi turėjome gerą kurso vadovą. Juo buvo Tomas Juraitis - LŠS sporto ir technikos klubo viršininkas. Su juo vakarais aktyviai užsiiminėjome sportu. Gerinome savo fizinę būklę. Užsiėmimus vedė LDK Algirdo MPB instruktoriai. Paskutiniąją dieną instruktoriai surengė estafetes ir draugiškai tarpusavyje parungtyniavę, pabaigėme kursą. Gavome tai įrodančias pažymas. Tai buvo vieni iš geriausių kursų.

   Sausio 2-4 d. šeši Veisiejų gimnazijos šauliai – Vismantė Valentaitė, Aušra Grubytė, Sandra Sakalauskaitė, Odeta Žalnerauskaitė, Oskaras Goborovas ir Svajūnė Stakvilevičiūtė vyko į IV pakopos kursus. Šie kursai jiems buvo jau antrieji, kadangi IV pakopa susideda iš trejų kursų. Kursai vyko Kaune, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione. Iš viso iš Alytaus apskrities vyko 26 jaunieji šauliai. Pirmąją dieną į batalioną atvykę buvo apgyvendinti Bendrosios inžinerijos kuopos kareivinėse. Pažintis su Inžinerijos batalionu prasidėjo nuo supažindinimo su tvarka ir dalinio teritorija. Žinoma, būsimiems kariams karinė drausmė – nėra naujiena, nes jie yra jau pažengę šauliai, turintys III pakopą. Smagu buvo stebėti kaip mes - visi, kaip vienas stengiamės žygiuoti ir drausmingai iš vienos užsiėmimų vietos pereiti į kitą, o dar smagiau matyti, kad visi kaip vienas dėvėjome vienodą uniformą. Jauniesiems šauliams užsiėmimai prasidėjo nuo teorinių žinių apie minų laukus, vėliau persikėlė į rikiuotės aikštę. Antrąją dieną šaulių būriui buvo suteikta galimybė susipažinti su sprogmenų neutralizavimo įranga ir technika bei apsaugos priemonėmis nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo. Šauliams labai patiko pažintis su persikėlimo per vandens kliūtis technika, ypač pasivažinėjimas plaukiojančiuoju transporteriu PTS-M. Antrosios dienos popietę paskaitas apie pirmąją medicininę pagalbą atvyko vesti Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Medicinos centro atstovė. Prieš vakarienę jauniesiems šauliams pasitaikė galimybė išmėginti minų ieškiklį. Trečiosios dienos rytą jaunieji šauliai rašė testą, po kurio jiems buvo įteiktos kursų baigimo pažymos ir atminimo dovanėlės iš bataliono karių. Trys dienos praėjo labai greitai. Nei vienas jaunasis šaulys nesigaili praleistų savo atostogų inžinerijos batalione. 

  • pav1
  • pav2
  • pav3

Mūsų gimnazijai - 80

,,Erasmus+"

ErasmusES

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai