Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 31 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

ErasmusES

Veisiejų Sigito Gedos gimnazija 2020-2022 metais įgyvendina bendrai finansuojamą pagal
Europos Sąjungos programą “Erasmus+” Mokyklų mainų strateginės partnerystės
projektą

“Think Global-Act Local” (“Mąstyk globaliai-veik lokaliai”).

think global

Projekto partneriai:

de

Germany - Straubing
Ludwigsgymnasium Straubing

turk

Turkey – Bayrakli/Izmir
Halit Ozpirinc Anadolu Lisesi

liet

Lithuania – Veisiejai
Veisiejai Sigitas Geda Gymnasium

portugal

Portugal - São João da Talha

Agrupamento de Escolas de São João da Talha

suomi

Finland – Sotkamo
Sotkamon lukio

turk

Turkey – Kusadasi
Vali Kadir Uysal Ortaokulu

Tokios pasaulinės problemos kaip klimato kaita, atmosferos tarša, atliekos kelia didelį nerimą ir daro poveikį kiekvienam iš mūsų, todėl vienas iš būdų, kaip galima prisidėti prie pokyčių, yra efektyvus jauno žmogaus švietimas vėliau padedantis priimti teisingus spendimus.

logotiperasmus Projekto tikslas ir uždaviniai – stiprinti mokinių supratimą apie žmogaus ir gamtos santykių harmoniją trimis būdais: apsaugant gamtą, kovojant su klimato kaita bei keičiant gyvenimo būdą.

Partnerių mokyklos dalinsis gerąja patirtimi aplinkos apsaugos bei ekologinio sąmoningumo ugdymo tema, įvairiais ekologinės kultūros ugdymo ir natūralių išteklių saugojimo metodais, susipažins su skirtingomis kultūromis. Projekto dėka mokiniai formuos aplinkosaugos įgūžius per įvairias veiklas, ugdys kolektyvinės atsakomybės už aplinkos apsaugą jausmą.
Projekto LOGOTIPAS

ErasmusES

Projekto koordinatorė gimnazijoje anglų k. vyresnioji mokytoja Vaida Slančiauskienė

erasmus logo

Antrasis Erasmus+ projekto „Think Global-Act Local“ šalių partnerių susitikimas

V.Slančiauskienė

• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06

Birželio 16 – 22 dienomis Kusadasi, Turkijoje, vyko antrasis programos „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Think Global-Act Local“ (2020-1-DE03-KA229-077369_2) partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partnerių atstovai ir mokiniai iš Turkijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos ir Portugalijos.
Mokiniai buvo apgyvendinti turkų šeimose, kur turėjo galimybę susipažinti su Turkijos tradicijomis ir papročiais, paragauti tradicinio maisto, tobulinti bendravimo bei anglų kalbos vartojimo įgūdžius. Susitikime partnerių mokyklos pristatė pranešimus apie tradicinio maisto gaminimą iš natūralių žaliavų ir vartojimą, taip pat turėjo galimybę paragauti pačių pagaminto tradicinio maisto. Itin kūrybingi ir įdomūs buvo skirtingų kultūrų mitologijos istorijų, susijusių su gamta ir paaiškinančių įvairius gamtos reiškinius, pristatymai. Išvykų metu aplankėme ekologišką ir tvarų žemės ūkį, ragavome jame augančių uogų, daugiau sužinojome apie alyvuogių auginimą. Čia alyvmedžiai užima svarbią vietą Turkijos kultūroje ir ekonomikoje. Lankėmės alyvuogių ir alyvuogių aliejaus muziejuje, kuriame perteiktas visas alyvuogių aliejaus gamybos procesas. Didelį įspūdį paliko galimybė aplankyti Efesą – vieno didžiausių antikinio miesto griuvėsius. Nacionaliniame parke tyrinėjome augančius valgomuosius augalus ir prieskonius medžius.
Pakutinę vizito dieną buvo aptartos būsimo susitikimo Lietuvoje projekto įgyvendinimo veiklos.

Pirmasis Erasmus+ projekto „Think Global-Act Local“ susitikimas Vokietijoje

V.Slančiauskienė

• foto 1
  • foto 2
  • foto 3
  • foto 4

Balandžio 24 – 30 dienomis, Štraubinge, Vokietijoje, vyko pirmasis programos „Erasmus+“ mokyklų manų partnerysčių projekto „Think Global-Act Local“ (2020-1-DE03-KA229-077369_2) partnerių susitikimas. Dalyvavo partnerių atstovai iš Vokietijos, Lietuvos, Suomijos, Turkijos ir Portugalijos.

Susitikime buvo pristatytos dalyvaujančių šalių partnerių mokyklos, vietovės, pasidalinta informacija apie kiekvienos šalies dalyvės natūralius gamtinius išteklius, kultūrinį paveldą bei kaimo ir miesto tvarios aplinkos gerinimą. Vizito metu vyko nuotolinis susitikimas su profesore iš Turkijos Menevis Uzbay Pirili, kuri kalbėjo apie ekologinio raštingumo mokymus Turkijoje (tema ”Žemės kalbos supratimas“) nuo 2018 metų. Kultūrinėje išvykoje į Bavarijos miško nacionalinį parką susipažinome su gilias tradicijas turinčio Bavarijos miško naudojimo kultūra. Parke yra bene didžiausia Vokietijoje retų paukščių ir žvėrių koncentracija, kuriasi mišrieji kalnų miškai, veša plačialapiams miškams būdingos žolės, gausu įvairių grybų, teritorijoje susitelkę apie 14000 organizmų rūšių. Taip pat lankėmės atsinaujinančių išteklių kompetencijų centre „Konaro“, kuris ieško naujų išteklių panaudojimo būdų (atsinaujinantys ištekliai iš žemės ūkio ir miškininkystės turi didelį potencialą). Centro reikšmė didelė, nes klimato kaita ir energetikos transformacija verčia ieškoti saugių ir klimatui nekenksmingų alternatyvų. Apsilankymas Štraubingo atliekų rūšiavimo centre atskleidė atliekų tvarkymo paslaugų tvarumą ir prieinamumą Vokietijoje, išplėtotą komunalinių atliekų rūšiavimo surinkimo infrastruktūrą.
Pakutinę vizito dieną buvo aptartos tolimesnės projekto įgyvendinimo veiklos, susitarta dėl kitų susitikimų datų bei mokinių įtraukos į projekto veiklas.

erasmus202110

straip21