Matematika kūrybiškai

Matematikos mokytoja Dana Baranauskienė matke kurybiski

6 klasės mokiniai dalyvauja projekte ,,Mokymosi motyvacijos gerinimas matematikos pamokose“. Pasitarę su mokiniais, susiplanavome trumpalaikį projektą: ,,Geometrinės plokštumos figūros pasakų šalyje“.

Mokiniams buvo paskirta  dviejų savaičių ilgalaikė užduotis, mokantis temą ,,Plokštumos figūros“. Jie turėjo nupiešti piešinį, panaudojant kuo daugiau geometrinių plokštumos figūrų. Nupiešus piešinius, jie turėjo sukurti ketureilį arba pasakaitę. Mokiniai aktyviai dalyvavo ruošiantis šiam projektui. Konsultavosi su dailės, lietuvių kalbos mokytojais. Baigus temą, kovo 3 dieną vedėme integruotą matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoką. Į pamoką buvo pakviesti mokyklos mokytojai. Pamoka prasidėjo matematinio kryžiažodžio sprendimu. Spręsdami kryžiažodį, pakartojome tai, ką išmokome. Sėkmingai išsprendę kryžiažodį, mokiniai pristatė savo piešinius, skaitė ketureilius ir pasakaites. Namų darbams mokiniams paskirta sukurti matematinį kryžiažodį iš dešimties klausimų. Mokiniai labai kūrybingi, nupiešė ne tik gražius piešinius, bet ir sukūrė įdomius ketureilius ir pasakaites. Tokios pamokos mokiniams labai patinka, todėl mes ruošiamės jų vesti daugiau.