karu logotipasKonkursas ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

Sandra Sakalauskaitė III ag kl.

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – visos šalies mastu rengiamas mokinių konkursas, skirtas vyresniųjų klasių mokiniams. Šiemet surengtas jau 19-ąjį kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.IMG 6855

Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

Balandžio 24 dieną Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko 19-ojo mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Jame dalyvavo 30 atrankiniuose konkurso etapuose geriausiai pasirodžiusių moksleivių ir juos paruošusių mokytojų iš visos Lietuvos. Šiemet tarp geriausiai pasirodžiusių moksleivių ir mūsų gimnazijos mokiniai Sandra Sakalauskaitė, III ag kl. bei Marius Žukauskas, IV ag kl., jų  mokytoja Nijolė Goberytė.

Finale mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl geriausiojo grupėje vardo.

IMG 6830

Konkurso finalininkai turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su Karinių oro pajėgų Aviacijos baze, iš kurios šiuo metu JAV karinių oro pajėgų kariai vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Dalyviai susitiko su misiją vykdančiais JAV kariais, iš arti apžiūrėti jų pilotuojamus naikintuvus F-15C „Eagle“, stebėjo dviejų naikintuvų pakilimą. Taip pat galėjo apžiūrėti Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnį Mi-8, apie kurį papasakojo sraigtasparnį valdantys pilotai.

Finale dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojai buvo įteikti Pažymėjimai, Padėkos bei atminimo dovanos. Visi konkurso dalyvai pavaišinti tortu.