Kalniškės mūšio 69 –ųjų metinių minėjimas

Gabija Sukackaitė, 8 b kl.

IMG 6929

Kalniškės mūšis (1945 m. gegužės 16 d.) – pats nuožmiausias, didžiausias Lietuvos partizanų mūšis su reguliaria sovietų kariuomene. Kalniškės miške Sovietų Sąjungos NKVD kariuomenė, talkinant Simno stribams apsupo 60–120 partizanų, vadovaujamų J. Neifaltos-Lakūno. Partizanai iš apsupimo prasiveržė tik sutemus. Žuvo 44 kovotojai.

Kalniškės mūšis kėlė visos Lietuvos partizanų kovos dvasią, o vėlesnėms kartoms ilgais sovietinės okupacijos metais padėjo išsaugoti lietuvišką tapatybę. Kalniškės mūšio atminimas yra svarbus ir šių dienų Lietuvos visuomenei, todėl Veisiejų gimnazijos mokiniai jau ne pirmus metus gegužės mėnesį vyksta į mūšio vietą, kad geriau suprastų mūsų tautos istoriją.

Šiemet, gegužės 17 d. gimnazijos moksleiviai kartu su istorijos mokytojomis Nijole Goberyte ir Gitana Čiurlioniene dalyvavo iškilmingame Kalniškės mūšio 69 –ųjų metinių minėjime. Visiems labai patiko Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ atliekamos dainos. Mokiniai kartu su kitais minėjimo dalyviais pagerbė žuvusiųjų atminimą.