Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 128 svečiai ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1735569

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

EMP sugedo 210x105

kuriame ateiti      logo

 


 

Jolita Vailionienė

Baigėsi regioninio tapatumo stiprinimo programa „Dzyvų dzyvai“. Beveik visą mėnesį gimnazijoje viešėjusi kilnojama paroda iškeliaus į Krosnos pagrindinę mokyklą. Paroda yra baigiamasis šio projekto akordas ir pristato Vilniaus, Varėnos, Lazdijų bei Alytaus miestų ir rajonų mokyklų bei klubų vykdytą veiklą. Stenduose užfiksuotos akimirkos, kur mokiniai artimiau pažino Dzūkijos kraštą, keliavo, šventė kalendorines šventes, dalyvavo įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, susitiko ir linksminosi bendrose vakaronėse.

dzyvu dzyvai foto 2

Paroda per metus aplankys visas mokyklas, gimnazijas ir klubus, kurie dalyvavo šioje programoje.

dzuvu dvyvai foto 1

Veikla vykdoma, įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

 

Edita Vaitkevičiūtė

 

Veisiejų gimnazija dalyvauja regioninio tapatumo stiprinimo programoje „Dzyvų dzyvai“. Programos tikslas – siekti giliau pažinti Lietuvos etnokultūrą, orientuojantis į Dzūkijos etninį regioną. Pažinti gimtojo krašto praeities ir šių dienų etninės kultūros realijas, jas fiksuoti, analizuoti, sisteminti bei propaguoti. Didžiausią dėmesį skirti folklorinei tradicijai, gaivinti senąsias liaudies dainas ir šokius, ieškoti individualaus santykio su dvasiniu kultūros paveldu. Organizuoti tradicinių kalendorinių švenčių šventimą, siekiant susikurti jaukesnę, įdomesnę bei patrauklesnę aplinką patiems sau ir kitiems, mokytis tolerancijos ir pagarbos kitoms kultūroms.
Programoje dalyvaus 6-18 metų vaikai iš įvairių Vilniaus, Varėnos, Lazdijų bei Alytaus miestų ir rajonų mokyklų bei klubų.

 

Veikla vykdoma, įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse"), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


 

 

 Jolita Vailionienė

 

“Dzyvų dzyvų“ projektui perkopus į antrąją pusę, rieda pirmyn ir projekto veiklos. Ką tik pasibaigus sausiui, turime dar po vieną gražų rezultatą – „užauginome“ po Dzūkų pasaulio gyvybės medį. Šiai temai buvo skirtos sausio mėnesio veiklos.

Pirmiausia šeimynoms teko pasidomėti ir išsiaiškinti, kas gi tas pasaulio gyvybės medis yra, o po to susieti su Dzūkija ir savu kraštu. Vaikai iš karto nusprendė, kad dzūkas neatsiejamas nuo miško ir savaime suprantama, nuo grybų, ypač baravykų ir lepeškų. Kadangi gyvename vaizdingame ežerų krašte, apsupti Ančios ežero, po medžiu paleidome „plaukti“ žuvis, antis – Veisiejų herbo simbolius ir „gelažines varlas“- balinius vėžlius, kurie taip retai paplitę Lietuvoje, bet sutinkami Veisiejų apylinkėse. Po medžio šaknimis rangosi žalčiai, pukši ežiai, šalia sirpsta bruknės ir spalgenos.

Kostiumuotas dzūkas ir dzūkaitė irgi surado savo vietą. Šalia prigulė stirnos, straksi voverė, varlinėja gandras ir dūzgia bitelės... Pačioje medžio viršūnėje sužibo visi dangaus šviesuliai – saulė, mėnulis ir žvaigždės.


 

 

 

 

,,Erasmus+"

ErasmusES

Vizija, misija, filosofija...

veisieju s gedos g

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai