Europos kalbų diena gimnazijoje

B. Vyšniauskas, rusų kalbos mokytojas

kalbu dienos dalyviai

Kalba - didžiulis tautos turtas ir neįkainojama vertybė. Visur kalbame, visi kalba, aplinkui mus skamba kalba. Nuo 2001 metų - Europos kalbų metų - rugsėjo 26 -ąją minime kaip kalbų dienq. Renginiai, skirti šiai dienai, baigiasi šventiniu koncertu.

Koncertq vedė A. Blažaitis, B. Margelytė, Ž. Lukoševičius, L. Sadeckaitė.

Programą pradėjo lietuvių kalbos puoselėtojos K. Masionytė ir G. Varnelytė, atlikusios dainą "Jau niekas tavęs daugiau taip nemylės" (pagal Maironį). Šis duetas praėjusiais mokslo metais pasirodė "Dainų dainelės" konkurse per televiziją. Jas keitė populiariausios užsienio kalbos - anglų - gerbėjai. Jų numeriai buvo ypač nuotaikingi: šeštokai su šokiais ir dainomis parodė programėlę "Dienos", o vyresni moksleiviai - jumoreską "Apie matematiką angliškai". Vokiečių k. atstovai atliko lyrinę siuitą apie rudenį, privertusią susimąstyti gausiai į salę susirinkusius mokinius ir mokytojus. Šventę pabaigė rusistai literatūrine-muzikine kompozicija "Sudie, gražuole vasara, sveikas, rudenėli". Programą parengė 6-7-8 kl. mokiniai. Daug plojimų sulaukė ne tik deklamatoriai, bet ir solistė J. Supranavičiūtė bei šokėjos V. Kisielytė ir E. Markevičiūtė.

Prasmingai nuskambėjo visų vedėjų kartu ištartas raginimas: "Kalbėkime tik dideliais ir labai švariais žodžiais".