Sausio 13 - oji – Laisvės gynėjų diena

mokytoja Edita Vaitkevičiūtė sausio13 2017

Veisiejų Sigito Gedos gimnazija jau dešimtą kartą prisijungė prie pilietinės visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Akcija skirta prisiminti ir visuotinai paminėti prieš 26 – erius metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir pagerbti Laisvės gynėjus.  8.00 valandą visuose gimnazijos languose dešimčiai minučių sužibo atminties žvakutės. Per pertraukas  mokiniai „dalijosi“ savo pilietiškumu: dovanojo Sausio 13 – osios simbolius – Neužmirštuoles, vieni kitus vaišino arbata, pyragu, pritariant gitaros akordams dainavo „Laisvę“.

Laisvės gynėjus mokiniai pagerbė ir prie Nepriklausomybės paminklo: gimnazijos šauliai iškilmingai skambant himnui iškėlė trispalvę, uždegė žvakutes. Keturiolika Sausio 13 – osios aukų buvo pagerbtos tylos minute.  Susikibę už rankų visi minėjimo dalyviai iš širdies traukė „Žemėj Lietuvos“, šoko aplink Sausio 13 – osios laužą, vaišinosi arbata.