Dabar svetainėje 113 svečių ir narių nėra

Pamoka – konferencija, skirta Algirdo Juliaus  Greimo 100 – osioms gimimo metinėms paminėti

Lukas Jurgis Bižys, IV ag klasės mokinys

greim

Kovo 9 dieną Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje vyko neįprasta pamoka. IV a g klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Dumbliauskaite, minėdami lietuvių kilmės mokslininko Algirdo Juliaus Greimo 100 –ąsias gimimo metines,  surengė pamoką – konferenciją „Veidu į Lietuvą“. Mokiniai pranešimuose aptarė pasirinktus šio pasaulinio masto mokslininko, sukūrusio vadinamąją  Paryžiaus semiotikos mokyklą,  straipsnius. Žinoma,  populiariausias straipsnis, nagrinėjantis lietuvybės temą,  kurį bendraklasiams pristatė abiturientai,  buvo  „Būti lietuviu“.

Šiame straipsnyje teigiama: „ Būti mažuma, būti mažumos atstovu – tai ne tik saugoti savo tautinio išdidumo jausmą. Tai kartu ir prisitaikyti prie daugumos, įsiterpti į tą daugumą tam, kad išvystytum savo asmenines ir tautines galimybes. Išlieka tik tie individai, kurie sugeba, savęs neparduodami, surasti sau vietą juos supančioje visuomenėje.“ Galbūt ne veltui abiturientai pasirinko šį A. J. Greimo straipsnį, juk artėjo Kovo 11 - oji -  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Be to, po visų pranešimų išsakydami savo refleksijas, mokiniai akcentavo, jog  patiko ir A.J.Greimo santykis  su Lietuva, kurį jis yra apibūdinęs taip: ,,Galėti duoti, nieko sau neprašant.‘‘Ši pamoka – konferencija buvo neįprasta ir tuo, kad buvo išrinktas geriausias pranešėjas. Juo tapo Povilas Pockevičius, pristatęs A.J.Greimo straipsnį „ Apie tautiškas kelnes ir sintetinius gaminius“.