Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 67 svečiai ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1774372

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

EMP sugedo 210x105

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“

 

Projekto Nr. 10-011-P-0001

Projekto trukmė 2023 m. gegužės 11 d. – 2025 m. birželio 30 d.

Projekto vertė 113 376 623,67 Eur

Finansavimo suma 112 705 422,13 Eur 

Projekto aprašymas

Projektas „Tūkstantmečio mokyklos I“ vykdomas pagal 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-01 „Įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą“. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Projekto tikslas – sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo (-si) sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti Lietuvos savivaldybėse. Šiuo projektu įgyvendinama dalis „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programos: vykdomos veiklos 22 Lietuvos savivaldybėse ir 93 mokyklose (TŪM programos I srautas).

Projekto veiklos:

1) mokyklų vadovų ir kitų pedagoginių darbuotojų kompetencijų stiprinimas;

2) infrastruktūros kūrimas, plėtra ir atnaujinimas;

3) mokyklų veiklos tobulinimas keturiose srityse: lyderystė veikiant, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas;

4) konsultavimas, rekomendacijų ir analizių rengimas;

5) projekto veiklų sklaida (viešinimo ir komunikacijos veiklos). Projekto tikslinė grupė – bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai. 

Projekto tikslinės grupės - bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojai, jų vadovai, mokiniai ir mokyklų bendruomenės. 

Lazdijų rajono savivaldybė yra projekto partnerė ir įgyvendina 1-3 punkte numatytas veiklas: erdvių pritaikymas laisvam judėjimui, Steam ir edukacinės erdvių įkūrimas Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje, Menų studijos ir poilsio erdvių įrengimas Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje, įsigyta įranga ir priemonės - Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje edukacinei erdvei, Steam laboratorijai, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje menų studijai, technologijų kabinetui bei kino žiūrėjimo įranga aktų salei. Tinklaveikos pagrindais organizuojami ilgalaikiai mokymai mokytojams universalaus dizaino, steam, lyderystės, kultūrinio ugdymo temomis, Stažuotės mokytojams ir mokyklų vadovams. Organizuojami bendruomenių įtraukimo renginiai, sukurtas tinklaveikos modelis. 

Europos socialinio fondo agentūra yra projekto vykdytoja, kuri įgyvendina konsultavimo, rekomendacijų ir analizių rengimo bei komunikacijos veiklas (įvardintas 4-5 punkte). 

Siekiami rezultatai 

1) Padidėjusi pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) metu bent pagrindinį lietuvių kalbos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis 76 (6-10 balų);

2) Padidėjusi PUPP metu bent pagrindinį matematikos mokymosi pasiekimų lygį pasiekusių mokinių dalis 36,34 (6-10 balų);

3) Sumažėjusi bendrojo ugdymo mokyklų 1–8 klasių komplektų, kurie yra jungtiniai, dalis 3;

4) Padidėjęs vienai sąlyginei mokytojo pareigybei tenkančių mokinių skaičius bendrojo ugdymo mokyklose 10,5;

5) Sumažėję mokinių pasiekimų atotrūkiai tarp projekte dalyvavusių savivaldybių teritorijose esančių mokyklų .

6) Jaunesnių nei 50 metų bei 50 metų ir vyresnio amžiaus mokytojų skaičiaus santykis (skaičius) 0,62;

7) Švietimo pagalbą gaunančių mokinių dalis (proc.) 98,00;

8) Pareigybės dalis, tenkanti vienam pedagoginiam darbuotojui (vnt.) 0,85; 


Išvyka į Comic Con festivalį

Mokytoja A. Kudrevičienė

Gegužės 24 dieną, išvykos į Vilnių metu, Veisiejų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai apsilankė didžiausiame Baltijos šalyse popkultūros renginyje „Comic Con Baltics 2024 powered by Samsung“. Mokiniai turėjo galimybę bendrauti ar klausytis diskusijų bei kino industrijos atstovų paskaitų anglų kalba, pamatyti akį traukiančius kostiumus, kino filmų veikėjų skulptūras, dalyvauti piešimo bei kostiumų kūrimo dirbtuvėse, apžiūrėti Barbių kolekciją, įspūdingo dydžio Lego statinius, dalyvauti įvairiose interaktyviose veiklose. Renginyje dalyvavę didieji šalies universitetai supažindino su perspektyviomis profesijomis. Taip pat netrūko naujausių robotikos technologijų, kurias mokiniai galėjo išbandyti patys. Mokinius žavėjo garsios asmenybės bei populiarų laidų kūrėjai, kurie mielai su jais fotografavosi ir bendravo. Milžiniškos žaidimų erdvės pristatė naujausius kompiuterinius žaidimus, priminė senuosius bei rengė įtraukiančius turnyrus. Lietuvos kariuomenės atstovai supažindino su įvairiais ginklais, transportu bei mokė kovinio meno paslapčių. Mokiniai parsivežė ne tik daug puikių emocijų, bet ir laimėtų prizų bei garsenybių autografų.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08

Kartu su #Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

PILIETIŠKUMO PAMOKA SU EUROKOMISARU

Mokytoja N.Goberytė

Gegužės 24 d. mūsų III g kl. moksleiviai su mokytoja N.Goberyte Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijoje dalyvavo pilietiškumo pamokoje, kurią vedė Europos komisijos narys Virginijus Sinkevičius.  Eurokomisaras papasakojo apie savo kelią, kuris atvedė iki svarbios pareigybės Europos komisijoje, išsakė mintis apie pilietiškumą šių laikų visuomenėje, išsamiai atsakė į mūsų gimnazisto Emilio S. klausimą.

Kartu su #Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Ketvirtokai lankėsi Akmenų muziejuje

Mokytojos Zita ir Diana

Gegužės 21d. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos  ketvirtokai lankėsi Akmenų muziejuje. Mokinius pasitiko muziejaus įkūrėjo mama. Močiutė papasakojo savo šeimos istoriją, parodė ir paaiškino muziejaus seklyčioje esančių eksponatų reikšmę ir kilmę.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08

Vaikščiodami po akmenų muziejų, vaikai ieškojo neįprastų akmenų formų, taip pat panašių į geometrinius kūnus. Įdėmiai ir smalsiai apžiūrėjo visus nuo mažiausio akmenuko iki didžiulio riedulio.  Grįždami užsukome į Kirsnos dvarą. Šiuo metu jis restauruojamas, bet vaikai galėjo vaikščioti po teritoriją, pamatyti didingus pastatus, tvenkinius, taip pat pakalbinti žirgus. 

Paskutinė išvykos dalis buvo sportiškiausia. Smagu buvo užbėgti į Rudaminos piliakalnį, susipažinti su jo istorija.

Mokiniai turiningai ir prasmingai praleido laiką.

Kartu su #Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.