Dabar svetainėje 18 svečių ir narių nėra

Antrokų išvyka į Padovinio ŽŪB

Mokytoja I. Valentukevičienė

Antrokai lankėsi vienoje moderniausių šalyje ir žinomoje Europoje Padovinio ŽŪB.

Pašarus ūkis užsiaugina pats. Vaikai stebėjo, kaip jie gaminami, laikomi, kokia technika dirba. Galėjo matyti įrengtą moderniausią Baltijos šalyse mėšlo separavimo sistemą, kuri sukauptas srutas separuoja į skystąją ir praktiškai bekvapę sausąją frakciją. Pastaroji naudojama kaip kraikas gyvuliams. Melžimo bloke įrengta 40 vietų karuselinė melžimo aikštelė. Ji lėtai juda skambant muzikai - kol apsuka vieną ratą, karvė turi būti pamelžta. Uždėjus melžimo aparatą, kompiuterinė bandos valdymo programa stebi, kiek karvė duoda pieno. Veikia vėdinimo, valymo sistemos. Daug emocijų vaikams kėlė prisilietimas prie karvių ir veršelių - glostė, šėrė, nenorėjo pasitraukti. Ūkyje yra 50 bičių šeimų, dirba bitininkas. Aplankėme naujus gyvūnus - tauriuosius elnius, danielius. Dauguma mokinių sakė, mielai darbuotųsi tokiame moderniame ir automatizuotame ūkyje. Grįždami dar aplankėme Kalniškės mūšio vietą.