Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1788090

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

EMP sugedo 210x105

Netradicinė integruota istorijos, geografijos ir
pilietiškumo pagrindų pamoka „Tolerantiška Lietuva“

Mokytoja G. Čiurlionienė

Birželio 8 dieną 8ab, Ig, IIg klasių mokiniai kartu su mokytojomis Nijole Goberyte ir Gitana Čiurlioniene dalyvavo netradicinėje integruotoje istorijos, geografijos ir pilietiškumo pagrindų pamokoje „Tolerantiška Lietuva“.

Mokiniai  lankėsi Alytaus sinagogoje ir Raižių mečetėje, grožėjosi aukščiausiu Lietuvoje Baltosios rožės tiltu. Sinagogoje mokiniai susipažino su Alytaus ir aplinkinių gyvenviečių gyvenusių žydų gyvenimo būdu ir papročiais. Raižiuose prie paminklo Vytautui Didžiajam mus pasitiko totorių religinės bendruomenės pirmininkas, 2021 m. Alytaus rajono garbės pilietis Ipolitas Makulavičius. Mokiniai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie totorių bendruomenę Raižiuose. Totoriai ir LDK kunigaikštis Vytautas Didysis glaudžiai susiję. Tą įrodo ir ant paminklo iškaltos datos, rodančios svarbiausius totorių atsikraustymo į mūsų šalį įvykius. Mečetėje mokiniai sužinojo apie taisykles, kurių musulmonai turi laikytis melsdamiesi. Visų dėmesį patraukė Koranas – šventoji musulmonų knyga. Tiesa, tikrąjį galėjome apžiūrėti tik iš tolo, o naujai išleistus lietuvių ir arabų kalbomis galėjome ne tik pavartyti, bet ir paskaityti. Kiekvienas musulmonas privalo aukoti labdarai, tad ir mes, prisidėję prie aukotojų, pilni įspūdžių, patraukėme namo.

Mūsų gimnazijai - 80

,,Erasmus+"

ErasmusES

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai