Dabar svetainėje 115 svečių ir narių nėra

Seminaras – simuliacija ,,Kaip veikia NATO?”

Sandra Sakalauskaitė, IV ag klasė

sandraŠ. m. gruodžio 17 dieną Užsienio reikalų ministerijoje, Vilniuje, vyko jau devintas kasmetinis seminaras – simuliacija ,,Kaip veikia NATO?“, kuriame dalyvauti buvo kviečiami vyresniųjų klasių mokiniai. Šį seminarą – simuliaciją organizavo Atlanto sutarties Lietuvos bendrija.
Norintiems patekti į seminarą – simuliaciją, reikėjo pildyti anketas. 28 mokiniai visoje respublikoje, geriausiai atsakę į anketoje pateiktus klausimus, pateko į seminarą – simuliaciją, vykusį Užsienio reikalų ministerijoje. Tarp dalyvių šiais metais buvau atrinkta ir aš, Sandra Sakalauskaitė.

Seminaras – simuliacija vyko visą darbo dieną Užsienio reikalų ministerijos Gedimino salėje. Iš pradžių mus pasveikino Užsienio ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas. Vėliau klausėmės pranešimų: Linas Kojala, atstovaujantis Rytų Europos studijų centrui, mums papasakojo apie Ukrainos narystės NATO perspektyvą šiandieniniame geopolitiniame kontekste, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas pristatė NATO organizacinės struktūros ir veiklos teisinius aspektus, VU TSPMI dėstytoja, politikos mokslų doktorantė Ieva Koreivaitė  papasakojo apie Islamo valstybės – ISIS kilmę, priežastis ir problematiką, o Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas Karolis Zikaras pristatė pranešimą: ,,Propaganda ir informacinis karas”.
Po šių pranešimų prasidėjo simuliacinis žaidimas. Visi 28 dalyviai turėjo jiems priskirtas valstybes. Vastybės buvo NATO narės, o dalyviai buvo jiems priskirtų valstybių atstovai. Kiekvienas turėjome blankus, kuriuose buvo parašyti mums priskirtos šalies aprašymai bei jos nuomonė tam tikrais klausimais. Prasidėjus žaidimui buvo užduodami svarstomi klausimai ir kiekvienas iš šalių atstovai turėjo teisę išsakyti savo šalies nuomonę svarstomu klausimu. Šalių nuomonės ne visiuomet sutapdavo, tačiau, kaip ir tikruose NATO atstovų susirinkimuose, galiausiai turėdavome priimti nuomonę, kuri tiktų visoms valstybėms. Seminaro pabaigoje, priėmus bendrą nuomonę visiems svarstomiems klausimams, dalyviams buvo įteikiami Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos diplomai ir prisiminimo dovanėlės.
Likau labai patenkinta šiuo seminaru – simuliacija ir patarčiau kiekvienam kitais metais užpildyti anketą, gal ir jums pasiseks ir pateksite, nes tai tikrai labai gera patirtis ir puikiai praleistas laikas! J